Shoqėria Hatzopoulos ShA u themelua nė vitin 1996 duke vazhduar aktivitetin e biznesit familjar qė kish filluar nė Shkurt tė vitit 1965. Objekti kryesor i aktivitetit tė shoqėrisė ėshtė prodhimi dhe instalimi i rrjete tė ajėrimit dhe e izolimeve industriale me lesh mineral, fibra qelqi, fibra qeramike, polyurethane dhe me mbulesė prej llamarine, alumini - ?nox – tė galvanizuar.

Eksperienca jonė shumėvjecare si dhe pajisjet mekanike, personeli i specializuar, cilėsia e prodhimit dhe shėrbimi i shkėlqyer ndaj klientėve, na kanė bėrė tė njohur nė fushėn e ndėrtimit. Krijojmė, projektojmė dhe propozojmė metoda dhe sisteme qė kursejnė energji dhe kontribuojnė nė rritjen e pėrfitimit tė cdo investimi, gjithmonė duke marrė parasysh vecoritė e dhe kėrkesat e cdo projekti.